Hakkımızda

Adana OSB’deki tesislerinde, Alüminance ve Vetrina markaları ile alüminyum profil ile kompozit panel üretimi gerçekleştiren Zahit Alüminyum, 1983 yılında Zahit Balbay tarafından kurulmuştur.

2 ayrı fabrikasında, 65.000 m² kapalı olmak üzere toplam 100.000 m² alana sahip tesislerinde yaptığı üretimle ülke ve bölge ekonomisine güç katan Zahit Alüminyum, üretimden kazandığını yatırıma aktarıp, son olarak Dünya standartlarında A2 yanmazlık sınıfı alüminyum kompozit panel ve dikey boyahane tesislerini kurmuştur.

“İstikrar-Güven-Kalite politikası ile pazardaki yerini her geçen gün sağlamlaştırarak ilerleyen Zahit AlüminyumTürkiye’nin “İkinci Büyük 500 sanayi firması” ve Türkiye’nin en parlak 100 şirketi arasında yer almaktadır.

2017’de Adana’nın 3’üncü Ar&GeMerkezi’ni kurarak, dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artıracak inovatif ürünlere geçiş yapan Zahit Alüminyum, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek kaliteli ürünleri pazara sunmaktadır. Toplam kalite yönetim sistemini benimseyen Zahit Alüminyum, uluslararası kalite standartlarında üretim yapmakta, Ar&Ge çalışmaları ve istikrarlı satış politikası ile ihtiyaçları belirleyerek müşteri taleplerine hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır.

Zahit Alüminyum; Genel Merkez, Marmara ve İç Anadolu Mağazaları kapsamında oluşturduğu bayi ve mağaza ağı ile bugün Türkiye’nin her yerine ürünlerini ulaştırmanın yanı sıra, yurtdışı pazarlama faaliyetleri ile birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.

Zahit Alüminyum sektördeki 36 yılı aşkın tecrübesini; dökümhane, kalıphane, ekstrüzyon pres hattı, eloksal yüzey işleme tesisi, elektrostatik toz boya tesisi, ahşap kaplama bölümü, mekanik işlem bölümü, alüminyum kompozit panel boyama ve üretim hattı, Ar&Ge ve kalite kontrol birimlerine aktararak müşterilerine akılcı çözümler üretmektedir.

Yıllık 22.000 tonluk billet döküm ve 25.000 ton ekstrüzyon profil üretim kapasitesine sahip 7 adet alüminyum ekstrüzyon profil hattı; yıllık 3.360.000 m² üretim kapasitesine sahip B-1, B-2 ve alev almayan mineral dolgulu A2 Alüminyum kompozit panel tesisi; yıllık 7.500 ton üretim kapasitesine sahip 1 adet dikey elektrostatik boyama hattı ve 2 adet box fırın; yıllık 700 ton üretim kapasiteli ahşap kaplama hattı; yıllık 20.000 ton eloksal yüzey kaplama hattına sahiptir.

Zahit Alüminyum, ISO 9001-2015, ISO 14001-2015 ÇYS, OHSAS 18001-2007 ve ISO 27001-2013 yönetim sistemlerine sahiptir. TSE, CE, ROHS, REACH sertifikalarına sahip ürünler üretmektedir. Ayrıca eloksallı ürünler için QUALANOD Avrupa standartlarına uygunluk belgesine; boyalı ürünler için QUALICOAT Seaside belgesine sahiptir.